Ročník 2020

Keď sme sa v polovici novembra rozhodli pustiť do projektu Vianočné prianie, netušili sme, či sa nám to za tak krátky čas podarí naozaj zrealizovať. Ale viete ako to býva, keď človek veľmi chce a spojí sa s ľuďmi vo svojom okolí, ktorí sú rovnako zanietení a nadchnutí myšlienkou a cieľom projektu, podarí sa aj nemožné. Stačí veriť v zázraky.

Ako to povedala pani riaditeľka Centra pre deti a rodiny Košická Nová Ves, pani Mgr. Iveta Lumtzerová, aj pre deti z detských domovov bol rok 2020 veľmi náročný. Najťažšia bola pre nich izolácia, keď nemohli chodiť do školy, chýbali im spolužiaci, kamaráti, učitelia. A samozrejme rodina.
Tú im nahradiť nevieme, ale spolu s Vami sa nám podarilo splniť im aspoň ich vianočné priania.

 

Projekt Vianočné prianie v roku 2020 splnil sny 215 deťom z košických detských domovov. Vy, naši úžasní darcovia ste obdarovali 164 detí a na transparentný účet ste prispeli sumou vo výške 2 600,19 Eur. Za darované peniaze sme splnili vianočné prianie zostávajúcim 51 deťom, kúpili sme mobil pre chlapca, ktorý ho nevyhnutne potreboval, počítač pre študentov a 18 spoločenských hier v celkovej sume 3 136,47 Eur.

Z celého srdca Vám všetkým ďakujeme za Váš čas, Vaše veľké srdcia a Vašu štedrosť. Vďaka Vám si všetky deti z košických detských domovov našli pod vianočným stromčekom svoj vysnívaný darček! A preto nikdy neprestávajte snívať a veriť v zázraky…